08
Mar

Zespół Pieśni i Tańca Nowa Ruda – 45 LAT

Zespół Pieśni i Tańca Nowa Ruda – 45 LAT

Andrzej Rosiewicz zaśpiewałby „Czterdzieści lat minęło, jak jeden dzień” i… pomyliłby się o kolejne 5 lat. Zespół Pieśni i Tańca Nowa Ruda świętował swoje 45-lecie w naprawdę pięknym stylu, to było wydarzenie, które zdecydowanie zapadnie na długi czas gościom a przede wszystkim członkom zespołu.

Przyznam szczerze, że gdy prawie rok po tym wydarzeniu powróciłam do materiałów filmowych, by stworzyć krótki teaser z tego eventu, miałam ciary na całym ciele. To było naprawdę coś! Pamiętam 40-lecie i póki co będzie ciężko przebić zeszłoroczny jubileusz. Piękna oprawa muzyczna, utwory – szlagiery, tak to się mówi, prawda?

Wszystkie możliwe pokolenia na jednej scenie – od tych stawiających pierwsze kroki na scenie, po Old Boyów, którzy pamiętają początki powstawania Zespołu Pieśni i Tańca.

Barwne ludowe stroje, zacni goście (m.in aktor Robert Więckiewicz, burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński, poseł na sejm Monika Wielichowska, starosta kłodzki Maciej Awiżeń, wicestarosta Małgorzata Skrzypczyk czy przedstawiciele innych zespołów ludowych z całej Polski) no i oczywiście moi ulubieńcy, prowadzący całą imprezę, tacy nasi Prokop i Hołownia noworudzkiej sceny – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Wojtek Kołodziej i Witold Gajda)
Tylu gości CTS w Nowej Rudzie dawno nie gościł, ale powód spotkania chyba nie dziwi. Tych, którzy mięli okazję zobaczyć to piękne show na żywo zapraszam do tzw. „flashback” pod postacią krótkiego trasera, a Ci którzy niestety nie dotarli na miejsce (wstydźcie się!) namawiam do zrobienia tego samego – i żeby za pięć (oj, to już będzie rok mniej) lat Was tam nie zabrakło.

Okrągłą rocznicę trzeba wyprawić z wielką pompą a po tym wydarzeniu – powtarzam się, ale naprawdę będzie ciężko. Pani Ewo (instruktorka i choreografka ZPiT) – liczy na Panią, myślę, cała Nowa Ruda.
A ja w imieniu całego teamu Bekalarium dziękuję za ten zaszczyt i możliwość relacjonowania Jubileuszu i polecamy się na przyszłe takie imprezy – bo my lubimy kulturę, muzykę, fajne tańce i z chęcią zabierzemy się do roboty.

organizator: MOK Nowa Ruda http://www.mok.nowaruda.pl
sponsorzy: Urząd Miasta Nowa Ruda http://www.um.nowaruda.pl/ ZPAS http://www.zpas.pl
miejsce: CTS Nowa Ruda http://www.centrum.ng.pl/
wystąpili: ZPIT Nowa Ruda https://www.facebook.com/ZPiTNowaRuda/
realizacja: Bekalarium http://www.facebook.com/bekalarium