06
Lut

Wrocław – Europejska Stolica Kultury

Wrocław – Europejska Stolica Kultury

Dobrze pamiętamy to zamieszanie na moście Osobowickim w ramach Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. Nowa Ruda dorzuciła swoje 3 grosze.

Wrocław Europejska Stolica Kultury

Zespół Pieśni i Tańca Nowa Ruda to jednogłośnie nasza chluba, podejrzewam, że jakby każdy z nas cofnął się w czasie w obrębie swojej rodziny to okazałoby się, że ciotka brata kuzyna tańczyła w składzie zespołu.
Ogromne talenty, to od śpiewania, od tańczenia inni dodatkowo potrafią zagrać piękną ludową muzykę. Szczerze ? Za gówniarza tego nie doceniałam, a żałuję.
A dodać warto, że potrafią świetnie współpracować (tutaj) z teatrem Novy Ruch, który do spektaklu dorzucił nowoczesne 3 grosze i odtworzył cały klimat prac kopalnianych.
Event odbył się w ramach promowania barwnego Wrocławia jako Europejską Stolicę Kultury w 2015 roku. W tym dniu zorganizowano kulturowe wydarzenia na każdym z mostów Wrocławia. Trzeba było przeznaczyć cały dzień i dobrze go zorganizować, żeby zobaczyć wszystkie eventy zorganizowane przez wrocławian i nie tylko. Kolejny raz Wrocław (z naszym skromnym wkładem) pokazał, że słowo kultura jest mu naprawdę bliskie i go ładnie dźwiga.
Jest się czym chwalić, prawda ?


ZPIT
ESK
MOK NOWA RUDA
NOVY RUCH TEATR