07
Jun

Noworudzkie Bieguny Kultury

Noworudzkie Bieguny Kultury

Tęsknię za latem, chyba jak większość z nas. Oczywiście są miłośnicy zimowych klimatów, bo przecież są narty, snowboard, dzieci zjeżdżające na sankach, chodzenie w grubych swetrach i płaszczach po same kostki – każdy znajdzie coś dla siebie w tym śnieżnobiałym puchu, nawet ja lubię przy -5 stopniach wyjść na ulicę Nowej Rudy i pobiegać po udeptanym śniegu.
Ale jednak bardziej przemawia do mnie lato w Nowej Rudzie. Jednym z czynników wpływających na wybór +30 stopni na termometrze jest kilkudniowy festiwal odbywający się w lipcu – Noworudzkie Bieguny Kultury. Która to już edycja za nami ? Piąta ? I oby było ich jeszcze więcej.
Nie wiem czy bardziej czerpałyśmy przyjemność z samego faktu uczestniczenia w tym wydarzeniu, gdzie zbiegają się w jednym miejscu, na jednym festiwalu wszystkie możliwe formy sztuki czy z tego, że mogłyśmy jedną edycję (i mam nadzieję nie ostatnią) obserwować bacznym okiem obiektywów Bekalarium. Gra miejska, która wciągnęła nawet nas, koncert Roguckiego, którego całą twórczość Aga zna na pamięć – to już był szczyt szczytów w tamten dzień. Dobrze to pamiętamy i chcemy to jeszcze raz zobaczyć, a Wy ?
Zerknijcie jak wyglądały Noworudzkie Bieguny Kultury w 2015 roku i do zobaczenia na tegorocznej edycji.

 

https://www.facebook.com/noworudzkiebiegunykultury/
https://www.facebook.com/piotrrogucki
https://www.facebook.com/bekalarium/